Tłusty czwartek w Jagódkach

Utworzono dnia 13.02.2021

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie.

11 lutego w Jagódkach obchodziliśmy  najsłodsze święto karnawału - Tłusty Czwartek.  Przedszkolaki oglądały film edycyjny przedstawiający historię tego święta, dowiedziały się kto i dlaczego je zapoczątkował. Zdziwienie u wszystkich wywołała informacja że pierwsze pączki wcale nie były słodkie. Kolorowy lukier i posypki stały się inspiracją dla dzieci podczas zajęć plastycznych. Oczywiście na koniec dnia odbyła się również degustacja pączków. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Tłusty czwartek stał się okazją do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

Tłusty czwartek w Jagódkach

Utworzono dnia 13.02.2021, 08:57