Andrzejki - magiczny dzień wróżb w grupie „Krasnoludków"

Utworzono dnia 01.12.2020

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Dawniej, tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada 2020 r., próbowaliśmy poznać przyszłość, która przepowiadana była na wiele sposobów: poprzez losowanie kartoników z zawodami, zabawę z kubeczkami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „wędrówkę butów” itp.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy. Dzieci miały również doskonałą okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych.

Andrzejki - magiczny dzień wróżb w grupie „Krasnoludków"

Utworzono dnia 01.12.2020, 07:53