Spotkanie z żołnierzem w przedszkolu

Utworzono dnia 26.11.2020

Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej oraz postawy patriotycznej to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody umożliwiają realizację tego celu. W nawiązaniu do minionego Święta Niepodległości zorganizowano w naszej grupie   spotkanie on - line z żołnierzem aby przybliżyć dzieciom specyfikę zawodu.

Kobieta żołnierz opowiadała „Skrzatom” o swojej służbie, prezentowała żołnierskie nakrycia głowy oraz  mundur galowy i polowy, opisała wszystkie odznaczenia i symbole narodowe oraz wyjaśniała  znaczenie kolorystyki stroju. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych. Żołnierska wizyta była bardzo ciekawa i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy pani Małgorzacie za ciekawe spotkanie z naszymi przedszkolakami, piękną prezentację filmową i życzymy samych zaszczytnych chwil w służbie Ojczyźnie.

Spotkanie z żołnierzem w przedszkolu

Utworzono dnia 26.11.2020, 20:49