Zabawy Skrzatów z dyktafonem

Utworzono dnia 27.03.2021

Dzieci, dla których laptop, ekran monitora, dyktafon czy smartfon są narzędziami powszednimi, towarzyszącymi im na co dzień chętniej biorą udział w zabawach i ćwiczeniach z ich udziałem. Narzędzia cyfrowe w pracy z dziećmi w przedszkolu są wykorzystywane konkretnym celu – aby rozwijać kompetencje, angażować, analizować oraz doskonalić umiejętności. Dla dzieci nowe technologie są tak naturalne jak dla nas dorosłych książka czy telefon. Większość uznaje je za coś oczywistego, bo spotyka je na co dzień i prawie wszędzie. Nowe technologie  i tak są obecne w życiu dzieci. Przedszkolaki  świetnie bawią się i uczą wykorzystując urządzenia cyfrowe z wbudowanym mikrofonem. Dyktafon pozwala dzieciom poznać to, czego nie mogą zobaczyć lecz usłyszeć, służy do rozwijają spostrzegawczości słuchowej, ćwiczy pamięć, słuch muzyczny i fonematyczny. Maluch mówiąc, śpiewając, słuchając siebie łączy myślenie z mową. Dzięki temu bawi się, przyswaja wiedzę bez przekonania, że zajęcia są monotonne i nieciekawe.

Zabawy Skrzatów z dyktafonem

Utworzono dnia 27.03.2021, 00:37