„Słoneczka” w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Łęcznej

Utworzono dnia 06.09.2020

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Należy pamiętać, że „codzienne, głośne czytanie dziecku jest najskuteczniejszym sposobem wychowania czytelnika”. Z tej okazji grupa starszaków odwiedziła magiczne miejsce, jakim jest biblioteka. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Poznały  zasady wypożyczania książek.  Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by wypożyczyć książki.

Serdecznie dziękujemy pani Basi za wspaniale zorganizowaną lekcję biblioteczną, za upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych.

„Słoneczka” w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Łęcznej

Utworzono dnia 01.03.2020, 17:13