Czekając na pierwszy śnieg

Utworzono dnia 20.12.2020

10 grudnia  dzieci z Grupy Słoneczka, wzięły udział w zajęciach, których motywem przewodnim spotkania była uwielbiana przez wszystkie dzieci – biała zima. W zimowy klimat wprowadził dzieci utwór A. Vivaldiego pt. „Zima”, który stał się impulsem stymulującym ich wyobraźnię i potencjał twórczy.

W dalszej kolejności przedszkolaki wysłuchały bajki relaksacyjnej o otulonym śnieżną kołderką, uśpionym lesie, srebrzących się śnieżynkach, czarodzieju mrozie oraz bałwanku, który zaprosił dzieci do krainy wiecznego śniegu i lodu.

Słoneczka  pląsały wesoło przy muzyce, falowały rytmicznie „zimową kołderką”, a także ulepiły niejednego bałwanka, ucząc się zimowego tańca integracyjnego przy piosence „Zima”.

Jednak najciekawsza  część zajęć była przy stolikach, gdzie dzieci miały do dyspozycji   niebieską i białą farbę plakatową. Dzieci ubrane w fartuszki, ochoczo zabrały się do pracy, tworząc swoje własne, kreatywne arcydzieła. Tego dnia w naszym przedszkolu było bardzo  zimowo i jak zawsze wesoło!

A przed samym obiadkiem zaczął padać prawdziwy śnieg!!!!!

Czekając na pierwszy śnieg

Utworzono dnia 20.12.2020, 22:15