Domki lęgowe dla ptaków w wykonaniu „Słoneczek”

Utworzono dnia 28.02.2021

Już niedługo nadejdzie upragniona wiosna. Przyroda obudzi się do życia. Widać już pierwsze jej zwiastuny.  Dzieci i nauczycielki z grupy „Słoneczka” chciały te pierwsze dni, zwiastujące wiosnę, przywitać w nietypowy sposób – przygotować miejsca lęgowe dla ptaków.

Zanim nowe domki dla ptaków pojawiły się w przedszkolnym ogrodzie, dzieci dowiedziały się, że ptaki są bardzo pożyteczne i że warto zapraszać je do ogrodów i parków.

Przedszkolaki  z grupy „Słoneczka”  z zaciekawieniem słuchały nowych dla nich informacji o ptakach. Obejrzały prezentację multimedialną „Pomagamy małym ptakom”, dowiedziały się jakie ptaki zamieszkują poszczególne budki, oraz jak należy je montować i kiedy zawieszać. Dowiedziały się, co to jest budka lęgowa i jaka jest różnica między budką i karmnikiem. Sporą atrakcją dla dzieci było rozpoznawanie ptasich głosów z płyty z pakietu edukacyjnego Ptaków Polskich.   Następnie dzieci uczestniczyły w pracach przygotowawczych do zawieszenia budki. Wykonaliśmy samodzielnie złożenie budki lęgowej z elementów drewnianych, przy pomocy wkrętów,   wkrętarki  i śrubokrętów.  Okazało się, że nie tak łatwo jest wkręcić wkręty za pomocą dostępnych narzędzi, ale wszystko się udało i pracę doprowadziliśmy do końca. Tak powstały drewniane budki lęgowe dla sikorek.

Następnie, dzięki pomocy pana konserwatora Bernarda, budki zostały powieszone na drzewach, na przedszkolnym placu.

Dzieci już nie mogą się doczekać, kiedy zostaną one  zamieszkane przez sikorki.

Mamy nadzieję, że poprawi to warunki siedliskowe ptaków w naszej okolicy

i zachęci je do gniazdowania na naszym terenie.

Domki lęgowe dla ptaków w wykonaniu „Słoneczek”

Utworzono dnia 28.02.2021, 23:00