Poznajemy zawody

Utworzono dnia 01.03.2021

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki z grupy „Słoneczka” poznawały interesujące zawody. Większość omawianych wspólnie zawodów, oraz prace jakie wykonują dorośli, dzieci mogły zobaczyć podczas zabaw dydaktycznych, filmów i prezentacji online. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca Policjanta, Strażaka, Kucharza, Pielęgniarki czy Fryzjera. Poznały  plusy i minusy niektórych zwodów, ich przydatność, czy faktycznie jest to coś, co chcą robić w przyszłości.

Dzieci coraz częściej interesują się pracą zawodową swoich rodziców i dziadków, próbują opowiadać o ich pracy. Dzielą się takimi informacjami z innymi dziećmi podczas zabaw dowolnych. Dlatego głównym założeniem zajęć było poszerzenie wiedzy dzieci na temat różnych zawodów, zapoznanie z pracą ludzi w różnych zawodach oraz wyrabianie u dzieci szacunku dla pracy ludzkiej. Do utrwalania zdobytej w czasie spotkań wiedzy wykorzystaliśmy  różnorodne zabawy dydaktyczne i tematyczne, wzbogacone literaturą dziecięcą, natomiast prace plastyczne pozwoliły odzwierciedlić w formie plastycznej zdobyte przez dzieci obserwacje i wiedzę.

Jako nauczyciele czujemy się odpowiedzialni za to, aby ukierunkować młodego człowieka do wyboru dalszej drogi życia, za to również, by wskazać mu na podstawie obserwacji jego predyspozycje do wykonywania danego zawodu. Ścieżka kariery zawodowej powinna być kształtowana od najmłodszych lat.

Poznajemy zawody

Utworzono dnia 01.03.2021, 21:29