Słoneczka w Kinie

Utworzono dnia 07.03.2021

Każda wycieczka stwarza doskonałą okazję do wyzwalania wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń, wzbudza ich ciekawość poznawczą, stwarza liczne sytuacje wychowawcze w tym również te, które sprzyjają kształtowaniu pozytywnych relacji miedzy dziećmi. Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości  takich jak: dobro, prawda, przyjaźń.

5 marca „Słoneczka uczestniczyły w wycieczce do kina Centrum Kultury w Łęcznej.

Przedszkolaki obejrzały film pt. ,,Zwierzogród”. Dzieci mogły obserwować różne przygody głównej bohaterki Judy Hoops. Króliczka Judy Hoops od dziecka marzyła o zostaniu policjantką. Dzięki uporowi, determinacji i ciężkiej pracy osiąga swój cel, kończąc szkołę policyjną na pierwszej lokacie i trafiając do Zwierzogrodu - miasta całkowicie zamieszkanego przez zwierzęta najróżniejszych gatunków. Przełożony początkowo traktuje ją jak przybłędę, ostatecznie jednak Judy dostaje swoją pierwszą sprawę - musi odnaleźć zaginioną wydrę, ma na to jednak tylko dwa dni, inaczej będzie musiała odejść ze służby, a koledzy nie ułatwiają jej zadania. O pomoc prosi ostatniego, który oficjalnie widział zaginionego - lisa Nicka Bayera, z którym miała już do czynienia. Zmuszeni do współpracy naturalni wrogowie wkrótce wpadają na trop spisku, który może zaszkodzić wszystkim mieszkańcom Zwierzogrodu.

Opowieści  przedstawione w filmie pomagają dzieciom zrozumieć świat, uczą tolerancji i akceptacji drugiego człowieka, a także dostarczają dawki dobrego humoru. Podczas oglądania  na twarzach naszych przedszkolaków również pojawiał się uśmiech. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia. Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola, wycieczkę zatem można uznać za udaną.

Słoneczka w Kinie

Utworzono dnia 07.03.2021, 20:31