Zielony ogródek w Słoneczkach

Utworzono dnia 01.04.2021

Na parapecie skrzynek bez liku,

trochę nasionek, trochę słoików.

Każdy przedszkolak sadzi i sieje,

i co dzień patrzy, co się tam dzieje.

Pilnuje, żeby nie były suche,

a potem zbiera szczypior, rzeżuchę.

Myje i sieka na kanapeczki

zdrowe roślinki z własnej grządeczki.

Słoneczka aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca zespołowa.

Z otrzymanego od Pani Wiosny listu, dzieci dowiedziały się o czekających je w tym dniu ciekawym zadaniu- założeniu zielonego ogródka w swojej przedszkolnej sali.

W tym celu z dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom (pojemniki, doniczki, podstawki, słoiki, łopatki), a także nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały również warunki, jakie potrzebują rośliny do wzrostu.

Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności przez nauczyciela dzieci samodzielnie siały rzeżuchę w pojemniczkach wyłożonych watą, sadziły cebulkę w doniczkach z ziemią.

Założyły także hodowlę fasoli w woreczku foliowym. W ten sposób dzieci będą miały okazję obserwować kiełkowanie i wzrost rośliny.

Na koniec zostały ustalone dyżury przy pielęgnacji roślin. Gdy wyrosną, będą bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek.

Zielony ogródek w Słoneczkach

Utworzono dnia 01.04.2021, 00:16