O przedszkolu

Przedszkole Publiczne Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Łęcznej jest placówką zapewniającą fachową i troskliwą opiekę nad dziećmi w godzinach: 6.00-17.00.

W naszej placówce prowadzonych jest pięć grup przedszkolnych dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat.

Przedszkole dysponuje:

- przestronnymi salami dla każdej grupy, bogato wyposażonymi w zabawki i pomoce dydaktyczne,
- bezpiecznym otoczonym zielenią ogrodem przedszkolnym z placami zabaw.
O wspomaganie rozwoju dziecka na wszystkich płaszczyznach, we współpracy z rodzicami, dbają nauczyciele z odpowiednimi kwalifikacjami i zamiłowaniem do pracy.

Poprzez wykorzystanie różnorodnych metod opartych na zabawie stymulujemy wszechstronny rozwój dzieci (społeczny, emocjonalny, intelektualny, ruchowy).

Ponadto naszym przedszkolakom zapewniamy:

- udział w wycieczkach (m.in. do teatru, kina, muzeum, parku);
- udział w koncertach muzycznych, teatrzykach, wystawach, wernisażach;
- uczestnictwo w przeglądach, konkursach, festiwalach, zawodach sportowych i innych akcjach o zasięgu gminnym, powiatowym, krajowym (Festiwal Teatralny, Powiatowy konkurs plastyczny, Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji, Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa, Przegląd Teatrów Dziecięcych, Festiwal Piosenki);
- opiekę psychologa i logopedy.

Usytuowanie naszej placówki sprzyja współpracy z placówkami oświatowymi: Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Przedszkolem Publicznym nr 2, Centrum Kultury w Łęcznej, Szkołą Podstawową nr 2, Ośrodkiem Rewalidacyjno-Wychowawaczym w Łęcznej.

Dążąc do jak najpełniejszej obecności rodziców w życiu przedszkola organizujemy imprezy z ich udziałem:

- plenerowe (Święto Pieczonego Ziemniaka, Piknik Rodzinny)
- okolicznościowe (spotkanie wigilijne, Dzień Dziecka, Dzień Babci, Dzień Mamy i Taty)
- warsztaty, zajęcia otwarte, spotkania "Rodzic ekspert"
.