ZAJĘCIA  DODATKOWE - BEZPŁATNE

język angielski: 2 razy w tygodniu gry i zabawy w j. angielskim (środa, piątek)

zajęcia rytmiczno-muzyczne: 2 razy w tygodniu

religia: 2 razy w tygodniu (środa, czwartek)

zajęcia logopedyczne: w czwartki od 8.00 do 13.30

zajęcia psychologiczne: w poniedziałki od 8.00 do 12.00

Rytmika

Tematyka muzyczna każdych zajęć dobierana jest w zależności od pory roku, świąt, różnych okazji (Jasełka, Dzień Górnika, Andrzejki, Dzień Babci, Dzień Matki, Dzień Dziecka, zakończenie roku i inne). Wprowadzane są również elementy tańców narodowych i współczesnych. Podczas zajęć przeprowadzane są ćwiczenia, których celem jest rozwijanie twórcze inwencji dziecka np. improwizacje ruchowe, śpiewane, grane. Dzieci poprzez te zajęcia będą mogły wyrażać swe przeżycia i uczucia ruchem. Zajęcia łączące ruch z muzyką poprawiają koordynację ruchową, rozwijają wyobraźnię dziecka, wzbogacają słownictwo i poprawiają wymowę.

Język angielski

Język obcy otwiera przed dzieckiem nowe horyzonty, ponieważ jest nośnikiem innej kultury, innego stylu życia, obyczajów, stylów myślenia. Nauka języka obcego nie jest dla dziecka obciążeniem, a wręcz przeciwnie - pozwala ona na naturalny rozwój jego zdolności i otwiera na drugiego człowieka. Podczas zabaw dzieci zdobywają nową wiedzę, szybko ją zapamiętują i chętnie uczestniczą w takich zajęciach.

Zajęcia logopedyczne

Program przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Ćwiczenia te służą wszystkim dzieciom, zarówno tym, których mowa nie budzi zastrzeżeń, jaki tym, które mówią wadliwie. W odniesieniu do pierwszych pełnią funkcję rozwojową i profilaktyczną, w odniesieniu do drugich zawierają ponadto elementy korekcji.