Logopedyczny Konkurs Plastyczny

Utworzono dnia 10.03.2021

W ramach Europejskiego Dnia Logopedy, który obchodzony jest 6 marca 2021r., zachęcamy wszystkie dzieci w naszym Przedszkolu do udziału w konkursie.

1. Tytuł konkursu: „Zoo Jana Brzechwy-utrwalamy trudne głoski”.

2. Czas trwania konkursu:  08.03.2021 – 09.04.2021 r.

3. Cel konkursu:

• utrwalanie trudniejszych głosek języka polskiego

• kształtowanie poprawności i wrażliwości językowej udzieci

• rozbudzenie plastycznej twórczości u dzieci, prezentacja swoich umiejętności, wspólna praca rodzica i dziecka nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych.

4. Konkurs adresowany jest do wszystkich dzieci w naszym Przedszkolu.

5. Na konkurs należy przygotować pracę plastyczną - ilustrację do wybranego z podanych wierszy Jana Brzechwy: „Rozrzutny wróbel”, „Żuk”, „Żaba”, „Kaczka Dziwaczka”, „Stonoga”, „Żuraw i czapla”, „Jeż”, „Kwoka”, „Hipopotam”.

6. Format A4, technika pracy jest dowolna.

7. Prace powinny być wykonane samodzielnie przez dziecko z niewielką pomocą rodzica.

8. Prace należy opisać według wzoru (z tyłu pracy): imię i nazwisko, wiek dziecka, nazwa grupy przedszkolnej, tytuł wybranego wiersza.

9. Wyłonienie zwyciężców, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 20 kwietnia 2021 r.

Towarzyszyć temu będą wspólne czytanie wierszy, ćwiczenia językowe oraz zabawy logopedyczne z bohaterami wierszy Jana Brzechwy!

10. Zwyciężcy otrzymają drobne upominki, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy.

11. Wszelkie pytania prosimy kierować do logopedy: agnieszkadybich@gmail.com

12. Prace należy składać w grupach u Pań Nauczycielek do dnia 9 kwietnia 2021 r.

Logopeda – Agnieszka Dybich

W tym miesiącu: 1919