Mali ratownicy

Utworzono dnia 09.03.2020

Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do udzielenia pierwszej pomocy oraz właściwego zachowania się w czasie wypadku lub sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Studenci przekazali dzieciom wskazówki, jak należy postępować w przypadku skaleczeń, jak pomóc zanim przyjedzie pogotowie oraz jak zachowywać się podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Przyszli ratownicy medyczni przypomnieli również dzieciom numery alarmowe oraz informacje, które należy przekazać dyspozytorowi pogotowia ratunkowego. Zdobyta podczas zajęć wiedza oraz umiejętności praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się małymi ratownikami. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy.

Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie bardzo ciekawych i praktycznych zajęć!

Mali ratownicy

Utworzono dnia 09.03.2020, 21:21