Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 23.11.2020

20 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Praw Dziecka. Edukacja o prawach dziecka to niezwykle ważny element procesu kształcenia. Wymaga podjęcia niemałego wysiłku włączenia treści o prawach dziecka w program w przedszkolny, ale procentuje wspaniałymi efektami.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci.

Poprzez zabawę i ciekawe zajęcia nasze przedszkolaki poznają i utrwalają sobie najważniejsze treści, które dotyczą ich praw.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 23.11.2020, 22:10