Projekt „Starsze Siostry”-„ZIMA”

Utworzono dnia 27.01.2021

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Łęcznej w dniu 26.01.2021r., w grupie „Słoneczka”, odbyły się kolejne zajęcia z Projektu „Starsze Siostry”- „ZIMA”.

Dzieci wysłuchały opowiadania czytanego przez nauczyciela pt.: „Kolorowy bałwanek”  i odpowiadały na pytania do tekstu. „Słoneczka” dowiedziały się, że jeśli czegoś bardzo pragniemy to może się to spełnić a  niemożliwe okazuje się możliwe. Zaśpiewaliśmy wspólnie  piosenkę „Nasza zima zła” i zatańczyliśmy „Zimowy walczyk”.

Dzieci oglądały śnieg przyniesiony z dworu , opisywały go własnymi słowami , wyszukiwały porównań – zimny jak.., mokry jak…,miękki jak.., oraz szukały określeń – co robi śnieg.

Na koniec zajęć każdy z przedszkolaków pokolorował bałwanka wg własnego pomysłu – na kolorowo.

Zajęcia dzieciom bardzo się podobały, wszystkie zadania wykonywały z dużym zaangażowaniem.

Czekamy na kolejne zajęcia!

Projekt „Starsze Siostry”-„ZIMA”

Utworzono dnia 27.01.2021, 21:19