Przedszkolaki na Lubelskich Wirtualnych Dniach Nauki

Utworzono dnia 27.09.2020

Lubelskie Wirtualne Dni Nauki odbyły się od 22 do 24 września. Wszystkie zaplanowane wykłady, pokazy, koncerty  transmitowane były on-line na portalu Lubelski Uniwersytet Inspiracji www.lui.lublin.eu. Uczestniczyły w nich lubelskie uczelnie - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnika Lubelska.

Dzieci z grupy Słoneczka uczestniczyły w wirtualnym wykładzie „ZWIERZĘTA W ŻYCIU CZŁOWIEKA” przygotowanym przez Instytut Zwierząt i Ochrony Bioróżnorodności, Katedra Hodowli i Użytkowania Koni (Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki UP).

Wykład przygotowały i przeprowadziły  dr inż. Wioletta Sawicka-Zugaj i mgr Ewelina Tkaczyk. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę pełnią w naszym życiu zwierzaki.  Zwierzęta były i zawsze będą obecne w życiu człowieka.

Dzięki hodowli zwierząt: świń, krów, kóz itp., mamy mięso, z którego wytwarzamy wędliny oraz mleko, które przetwarzane jest na sery.

Dzięki hodowli ptactwa - kur, gęsi, indyków itp., mamy jajka, pióra oraz mięso drobiowe.

W instytucie hodowane są także konie, które mogą pomagać chorym dzieciom (hipoterapia). Pomagają w ciągnięciu dorożek, sani. Oprócz koni w placówce są koty i psy, którymi opiekują się studenci i pracownicy uczelni.

Na zajęciach dzieci poznały zwierzęta gospodarskie oraz korzyści, jakie wynikają z ich hodowli. Zwierzęta poprawiają nasze samopoczucie, relaksują, obniżają ciśnienie, a przede wszystkim są zawsze wierne  i oddane.

Przedszkolaki na Lubelskich Wirtualnych Dniach Nauki

Utworzono dnia 27.09.2020, 20:21