Przedszkolaki w Poleskim Parku Narodowym

Utworzono dnia 16.10.2021

14 października przedszkolaki z grupy „Jagódki” i „Muchomorki” wyjechały na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie zaczęliśmy od siedziby Parku w Urszulinie. Teren wokół budynku robi wrażenie, wokół niego poustawiane są drewniane i kamienne rzeźby zwierząt charakterystycznych dla tego miejsca np.: żółwie błotne, łosia, żurawia. Ciekawe tablice informacyjne oraz hotele dla owadów też wzbudziły zaciekawienie dzieci. To tutaj dowiedzieliśmy się o działaniach podejmowanych na rzecz żółwi i ich ochrony. W piwnicy budynku pracownicy PPN prowadzoną odchów żółwików i tu bezpiecznie rosną maleństwa (około 2 cm długości). Następnie odwiedziliśmy Muzeum Poleskiego Parku Narodowego w Zauczu Starym, które składa się z ekspozycji przyrodniczych, wiaty muzealnej, ścieżki „Żółwik” z oczkiem wodnym, Ośrodka Rehabilitacji dla Zwierząt. Poleski Park Narodowy zachwyca swoim urokiem. Podjęte działania poszerzyły wiedzę  dzieci o bogactwie i walorach przyrody polskiej w najbliższej okolicy, pozwoliły poznać osobliwości Poleskiego Parku Narodowego oraz pracę ludzi bezpośrednio zajmujących się ochroną przyrody.

Przedszkolaki w Poleskim Parku Narodowym

Utworzono dnia 16.10.2021, 18:31