Przegląd Poezji Dziecięcej „W krainie dziecięcej fantazji”

Utworzono dnia 28.02.2021

Recytowanie jest podstawową formą przybliżania dzieciom języka literatury pięknej i przyswajania przez nie kultury żywego słowa. O tym, że dziecko w wieku przedszkolnym jest nie tylko dobrym rozmówcą i słuchaczem, ale też dobrym aktorem przekonaliśmy się podczas zorganizowanego w naszej placówce wewnątrzprzedszkolonego przeglądu poezji.

20 małych recytatorów prezentowało wiersze dowolnie wybranych autorów literatury dziecięcej. Repertuar utworów dostosowany był do możliwości i wrażliwości artystów, a inscenizacje wierszy rodziły się u dzieci naturalnie i spontanicznie. Występ przed publicznością był na pewno nowym doświadczeniem dla  przedszkolaków, ale wszystkie poradziły sobie znakomicie. Dzieci pokonały tremę i dobrze się bawiły prezentując swoje umiejętności recytatorskie.

Podczas Przeglądu Poezji Dziecięcej nagrodę specjalną i wyróżnienie otrzymał Kacper Kot z grupy „Krasnoludki”. Chłopiec zaprezentował wiersz Juliana Tuwima pt. „Spóźniony słowik”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu i życzymy samych sukcesów podczas zabawy z recytacją.

Przegląd Poezji Dziecięcej „W krainie dziecięcej fantazji”

Utworzono dnia 28.02.2021, 00:42

W tym miesiącu: 1927