Ptaki wokół nas – montujemy budki lęgowe

Utworzono dnia 08.03.2021

Spacerując po naszym przedszkolnym placu, zauważyć można wiele gatunków różnych ptaków. Dzięki ich obecności ogród nabiera życia, napełnia się śpiewem i ruchem, a przedszkolakom daje możliwość bliskiego obcowania z przyrodą. Ochrona ptaków jest bliska naszym sercom, dlatego samodzielnie montujemy i zawieszamy w przedszkolnym ogrodzie  budki lęgowe. Zachęcamy w ten sposób ptaki do pozostania u nas, ale również dajemy schronienie przed drapieżnikami.  Swoimi działaniami chcemy zaszczepić wśród dzieci  pozytywne nawyki związane z dbaniem o środowisko. Liczne drzewa rosnące wokół placówki, upodobały sobie wróble, sikory bogatki, gile, jemiołuszki, sroki i gołębie. Miejsca umieszczenia budek są  starannie dobrane wg upodobań poszczególnych gatunków ptaków. Zachęcamy wszystkich do podejmowania działań eko i zakładania budek lęgowych.

Ptaki wokół nas – montujemy budki lęgowe

Utworzono dnia 08.03.2021, 22:08