Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 25.11.2020

Miękki, puchaty, z łatką i z kokardką, brązowy i kolorowy, po prostu MIŚ.

„Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.”

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ!

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki –  w 2002 roku.

Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Dlatego też, 25 listopada w Naszym Przedszkolu  uczciliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia! Było dużo wesołej zabawy, poznaliśmy historię Misia i obejrzeliśmy spotkanie online z Misiową Mamą oraz wysłuchaliśmy bajki  o Misiu, czytanej przez Panią Basię.

W każdej grupie odśpiewaliśmy gromkie 100-lat dla wszystkich Pluszowych Misiów.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 25.11.2020, 22:38

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 350

W poprzednim tygodniu: 209

W tym miesiącu: 827

W poprzednim miesiącu: 1100

Wszystkich: 11656