Zajęcia logopedyczne w naszym przedszkolu prowadzi neurologopeda

mgr Agnieszka Dybich

Odbywają się one we wtorki w godz. 8.00-13.30

Podczas zajęć logopedycznych:

• uzyskujemy prawidłową artykulację głosek

• kształtujemy prawidłowy tor oddechowy (wydłużanie fazy wydechowej)

• usprawniamy aparat artykulacyjny

• rozwijamy słuch

• wzbogacamy słownictwo

• rozwijamy umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi

• rozwijamy umiejętności rozumienia wypowiedzi słownych

• kształtujemy swobodne wypowiedzi dziecka

• kształtujemy prawidłowe czynności fizjologiczne w obrębie aparatu artykulacyjnego (tj. połykanie, żucie, odgryzanie)

W zakres opieki logopedycznej w przedszkolu wchodzą również:

• wspieranie nauczycieli w działaniach usprawniających aparat mowny dzieci, oceny stanu rozwoju mowy; konsultacje, warsztaty

• podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej, grupowe zabawy logopedyczne - od września 2020 roku w Przedszkolu realizowany jest autorski Program Profilaktyczny „Przedszkolaki zdolne smyki ćwiczą buzie i języki”

• współpraca z rodzicami dzieci, którym udzielana jest pomoc logopedyczna w celu włączenia ich w proces terapii ich dziecka i kontynuacji ćwiczeń w domu

• konsultacje dla wszystkich zainteresowanych rodziców

• zajęcia rewalidacyjne oraz zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci wymagających dodatkowego wsparcia w zakresie rozwoju mowy

Terapia logopedyczna prowadzona jest indywidualnie, w parach lub małych zespołach, w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzeń wymowy.

Każde dziecko ma założony zeszyt do ćwiczeń w domu, który jest łącznikiem między rodzicem a logopedą – pomaga być w stałym kontakcie.

Drodzy Rodzice!

Pamiętajcie, że istotnym elementem terapii logopedycznej jesteście – WY. Bez Waszej pomocy; systematycznych ćwiczeń, bycia w ciągłym kontakcie ze mną, prób motywowania dziecka i wspierania go, spotkania z logopedą nie przyniosą oczekiwanych efektów.

Zachęcam do współpracy!

Agnieszka Dybich

Kontakt:

e-mail: agnieszkadybich@gmail.com

tel. (81) 752-05-21 (wtorek 8.00-13.30)

Zajęcia logopedyczne

Utworzono dnia 20.02.2021, 21:37