Akademia Aquafresh

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI ZDROWOTNEJ

DLA PRZEDSZKOLI

AKADEMIA AQUAFRESH

Akademia Aquafresh jest obecna w naszym przedszkolu od 2011 roku. Program objęty jest patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Głównym założeniem programu Akademia Aquafresh jest zwrócenie uwagi dzieci na konieczność dbania o higienę jamy ustnej i profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci.

W ramach realizacji założeń programu przedszkolaki uczą się jak prawidłowo czyścić ząbki, oraz jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów. Poznają budowę zęba, uczą się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Dodatkowo dzieci dowiedzą się jak dzielnie stawić czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty.

W przyswojeniu treści programowych dzieciom towarzyszą bohaterowie Akademii Aquafresh – pastusie Lili, Bili i Milki.
Program Akademii został tak przygotowany, aby prowadzone w przedszkolach zajęcia mogły być kontynuowane w domu przez rodziców.

Efekty realizacji programu:

• Zwiększenie się wiedzy dzieci i świadomości dotyczących działań profilaktycznych prowadzących do uniknięcia problemów związanych z chorobą zębów, jaką jest próchnica.
• Usprawnienie przez dzieci umiejętności prawidłowego mycia zębów po posiłkach.
• Chętniejsze zjadanie w przedszkolu zdrowych posiłków.
• Zmniejszenie się obaw i niechęci dzieci przed wizytą u stomatologa.

Koordynatorem programu w przedszkolu jest p. Anna Gomuła – Dobosz