Bezpieczne Dziecko w Mediach

PROJEKT EDUKACYJNY

PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR1 W ŁĘCZNEJ

"BEZPIECZNE DZIECKO W MEDIACH"

Celami projektu są:

• Podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat internetu, telefonów komórkowych, telewizji oraz tabletów, uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z mediów.

• Uwrażliwienie rodziców na problem nadmiernego korzystania przez dzieci z mediów elektronicznych i internetu.

Główne założenia projektu :

Przekazanie dzieciom:

• informacji: czym jest komputer, internet, telefon komórkowy, tablet;

• jak kulturalnie korzystać z mediów;

• co robić w sytuacji zagrożenia w internecie;

• wiedzy jakie zagrożenia niesie nadużywanie mediów.

Przekazanie rodzicom:

• wiedzy jak reagować kiedy dziecko nadużywa: komputera, telefonu komórkowego, internetu, tabletu;

• Rozszerzenie współpracy ze środowiskiem lokalnym.

W ramach projektu ,, Bezpieczne Dziecko w Mediach” odbędą się:

• Zajęcia, prezentacja, warsztat dla dzieci na temat profilaktyki uzależnień od mediów – prowadzone przez Panią Martę Ślusar, psychologa z PCPR w Łęcznej.

• Cykl zajęć z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz projektów: Sieciaki.pl; Necio.pl.

• Obchody ,, Dnia Bezpiecznego Internetu”

• Warsztaty ,, Mamo , tato jestem w necie !” dla rodziców na temat zagrożeń płynących z nadużywania urządzeń elektronicznych przez dzieci.

Ewaluacją projektu, będzie przeprowadzenie ankiety wśród rodziców, w celu sprawdzenia efektywności podjętych działań.

Koordynatorem projektu w przedszkolu jest: p. Anna Mokijewska – Sadło, p. Agnieszka Dubaj.