Kubusiowi Przyjaciele Natury

Ogólnopolski Program Ekologiczny

Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

Główne założenie programu:

-Poznanie zasad dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania.

-Dzieci nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców.

Zajęcia w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” realizowane są we wszystkich grupach wiekowych poprzez pakiet profesjonalnych materiałów edukacyjnych przygotowanych przez metodyków z myślą o najmłodszych. Nauczyciele dzięki specjalnemu folderowi lekcyjnemu będą mogli przygotować ciekawe i pasjonujące zajęcia, a dzieci będą mogły bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody.

Uczestnicy programu zrealizują zajęcia edukacyjne, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców.

Koordynatorem programu w przedszkolu jest p. Anna Mokijewska - Sadło