Projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” w Słoneczkach. Moduł I - „Książki dzieciństwa”

Utworzono dnia 22.11.2020

Od września dzieci z grupy Słoneczka kontynuują przygodę z Projektem „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Razem z Misiem przedszkole realizuje kierunek polityki MEN:

• Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych – rozwijanie kierunkowych zdolności dzieci.

• Zdobycie przez dzieci dyplomu: „Odkrywcy pisma”, świadczącego o rozwijaniu zainteresowań czytaniem i pisaniem.

• Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość.

• Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych – obsługa edytorów tekstu, wykorzystanie prostych programów graficznych, wyszukiwanie w intrenecie i odtwarzanie filmów edukacyjnych.

• Działania wychowawcze placówki oświatowej.

• Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych – kształtowanie nawyków czytelniczych.

Wiodące kompetencje kluczowe: Kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji.

Miś Śnieżko czekał na dzieci prawie pół roku i stęsknił się bardzo. Niestety nie może odwiedzać swoich przyjaciół w domkach w czasie pandemii, ale uważnie obserwuje i uczestniczy  w zajęciach w kąciku „Małego Misia” i czeka na wypełnione karty w Pamiętniku.

Pierwszym rozpoczętym Modułem jest Moduł - „Książki dzieciństwa”, czyli misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców. Wspólne wyszukiwanie ulubionych pozycji książkowych wg określonych przez Misiową Mamę tematów. Nawiązanie do doświadczeń czytelniczych rodziców. Wypełnianie kart w Misiowym Pamiętniku.