Mamo, Tato wolę wodę!

Ogólnopolski Program Edukacyjny

Celem programu jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

Zajęcia z programu „Mamo, Tato wolę wodę!” realizowane są w grupie ,,Skrzaty” dzięki pakietowi materiałów edukacyjnych przygotowanych przez metodyków z myślą o najmłodszych.

Przedszkolaki, dzięki różnorodnym blokom tematycznym : Przygody blisko natury, Eko przygody oraz Przygody na zdrowie, poznają zagadnienia z ochrony środowiska, dietetyki oraz o ważnej roli wody w życiu każdego człowieka.

Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.

Koordynatorem programu w przedszkolu
jest p. Anna Mokijewska-Sadło