Przyjaciele Zippiego to właśnie my - SŁONECZKA!

Utworzono dnia 07.02.2021

W styczniu i w lutym kontynuowana jest przyjaźń z Zippim przez dzieci z grupy Słoneczka. Realizujemy innowację poprzez uczestnictwo w zajęciach z części drugiej (komunikacja) i trzeciej (przyjaźń) Projektu „Przyjaciele Zippiego”.

Część druga - Komunikacja

Celem zajęć było doskonalenie u dzieci zdolności komunikowania własnych uczuć i słuchania innych.

1 spotkanie„Nasze Skarby”- uczyliśmy się zasad, które pomagają lepiej wyrazić to co się czuje.

2 spotkanie- „Słuchanie”- koncentrowaliśmy się na słuchaniu innych, gdyż słuchanie jest powiązane z wrażliwością i empatią wobec innych i podstawą uczenia się.

3 spotkanie- „Kto może nam pomóc?”- ćwiczyliśmy rozpoznawanie, kto może nam pomóc w różnych codziennych sytuacjach i jak prosić o pomoc oraz przyjmować pomoc od innych.

4 spotkanie- „Mówienie tego, co chcemy powiedzieć”- ćwiczenia praktyczne , w których sprawdzaliśmy jak powiedzieć innym, co myślimy i jak się czujemy, będąc w trudnej sytuacji.

Część trzecia – Przyjaźń

Celem zajęć jest doskonalenie u dzieci zdolności nawiązywania przyjaźni oraz radzenia sobie z odrzuceniem i samotnością.

1 spotkanie- „Jak utrzymać przyjaźń”- określaliśmy, za co lubimy swoich przyjaciół. Co powinnyśmy robić a czego nie , aby utrzymać przyjaźń.

2 spotkanie- „Radzenie sobie z samotnością i odrzuceniem”-  ćwiczenia sposobów, co można zrobić, aby poczuć się lepiej, kiedy czujemy się samotni i odrzuceni.

3 spotkanie- „Jak rozwiązywać konflikty z przyjaciółmi”- koncentrujemy się na poszukiwaniu sposobów, jak rozwiązywać konflikty z przyjaciółmi – ćwiczenia praktyczne- odgrywanie ról.

4 spotkanie- „Jak nawiązać przyjaźń?”- wykonanie zadań które pomogą dzieciom poznać i ćwiczyć sposoby nawiązywania nowych przyjaźni i utrzymywania dobrych relacji z przyjaciółmi.

Zorganizowałyśmy w sali grupy „Słoneczka” „Krainę Zippiego”, w której zamieszkały patyczaki oraz „Kącik Zippiego” z plakatami bohaterów opowiadania i z Zasadami  dotyczącymi zachowania się w czasie tych zajęć. Po każdym spotkaniu w kartach dzieci rysują  swoje wrażenia i odczucia.

Słoneczka bardzo lubią zajęcia z Programu „Przyjaciele Zippiego”

Przyjaciele Zippiego to właśnie my - SŁONECZKA!

Utworzono dnia 07.02.2021, 21:04