Bajkowe piosenki

Utworzono dnia 08.11.2020

Na zajęciach z rytmiki z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wszystkie grupy przedszkolne odwiedziła Pszczółka Maja . W tym dniu dzieci miały za zadanie odgadnąć zagadki słuchowe dotyczące utworów pochodzących z bajek tj. „Pszczółka Maja”, „Kraina lodu”, „Strażak Sam”, „Kubuś Puchatek”, „Psi patrol” oraz zagadki słowne. Na zajęciach nie zabrakło również wspólnego śpiewu, improwizacji ruchowej oraz dobrej zabawy. Wszystkie aktywne przedszkolaki zostały nagrodzone kolorowankami ulubionych bajkowych bohaterów.

Różnorodne zagadki przyczyniają się do kształtowania  operacji myślowych, pamięci, uwagi, spostrzegawczości i wyobraźni. Kształtują procesy motywacji i emocji u dzieci. Odgadywanie ich sprawia dzieciom wiele radości, przyjemności i satysfakcji.

Bajkowe piosenki

Utworzono dnia 08.11.2020, 22:24