„Jagódki” bawią się w teatr

Utworzono dnia 06.09.2020

Każde dziecko posiada naturalną potrzebę wyrażania siebie w różnych formach ekspresji. Jedną z nich jest teatr, który jako sztuka łączy w sobie różne dziedziny twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, plastykę, taniec i ruch sceniczny. Istotą dziecięcego teatru jest możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami i oderwanie od rzeczywistości. To wszystko prowadzi do rozwijania myślenia, wyobraźni, mowy, pamięci, uczy odwagi i śmiałości oraz umiejętności współdziałania i wyrażania różnych stanów uczuciowych. Ważny jest nie tylko sam spektakl, tworzony przez dzieci, ale również cały proces jego przygotowania, oraz towarzyszące mu sytuacje społeczne i wychowawcze. Zabawa w teatr kształtuje twórczą postawę dziecka, dlatego też w grupie „Jagódek” podczas zajęć dydaktycznych opracowaliśmy bajkę „Kot w butach”. Było to ciekawe doświadczenie i przyniosło wszystkim dużo radości.

Jagódki bawią się w teatr

Utworzono dnia 18.02.2020, 22:19