Skąd się biorą produkty ekologiczne?

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to nowy, pilotażowy, ogólnopolski program edukacyjny opracowany wspólnie
z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

• zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowane są w grupie dzieci 5 letnich poprzez wykorzystanie publikacji i filmu animowanego dla dzieci „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli i lekcji pokazowej. Uczestnicy programu zrealizują zajęcia edukacyjne, podczas których nauczą się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami będą mogli wykorzystać w codziennym życiu.

Koordynatorem programu w przedszkolu jest p. Olga Kosakowska