"Muchomorki" świętują Dzień Zdrowego Śniadania

Utworzono dnia 10.11.2020

9 listopada już od rana przedszkolaki zaczęły obchodzić Dzień Zdrowego Śniadania. Ten dzień rozpoczęliśmy od wykonania zdrowych kanapeczek. Każdy Muchomorek mógł skomponować swoją kanapeczkę np. z pomidorkiem, papryką, wędlinką, sałatą, serkiem żółtym, ogóreczkiem i szczypiorkiem. Dzieci z apetytem zjadły swoje przepyszne kanapeczki.

Kolejnym punktem obchodów było spotkanie online z Panią dietetyk Iloną Rydel, która prowadzi porady dietetyczne w "Zdrowe odchudzanie Ilona Rydel" w Łęcznej. Pani Ilonka przedstawiła dzieciom piramidę żywienia, powiedziała Nam jak należy się zdrowo odżywiać i czego unikać oraz jak ważny jest ruch w życiu przedszkolaka i picie wody. Muchomorki poznały ile posiłków powinny zjadać dziennie oraz przykłady pysznych śniadanek, obiadków, kolacji.

Dziękujemy Pani Ilonko za wspaniałą lekcje zdrowego odżywiania !

,,Muchomorki” świętują Dzień Zdrowego Śniadania

Utworzono dnia 10.11.2020, 07:35