„Bajki, Baśnie, Bajeczki”

„Dziś na moje zawołanie
Niech si
ę miły nastrój stanie
Niech w zabawach znajdzie si
ę rozpoznawanie
Bajek, ba
śni, które znamy”

Baśń to utwór, który od wieków nie traci na popularności. Niezależnie od epoki, prądu literackiego, czy mody bywa ona wciąż czytana i opowiadana. Jest jednym z tych gatunków prozy ustnej, z którym zetknął się chyba każdy człowiek w dzieciństwie.

Baśń w wychowaniu dziecka odgrywa wielką rolę, jest stałym towarzyszem jego codziennych poczynań, wzbogaca proces wychowania i ułatwia realizację wielu zagadnień tak ważnych dla radosnego, harmonijnego rozwoju dziecka. Baśń jest podstawowym gatunkiem literackim dla dzieci w wieku przedszkolu. Dzieci chętnie słuchają, opowiadają, ilustrują, bawią się.

W pierwszym tygodniu lutego,  dzieci  z grupy Słoneczka, poznawały  świat Baśni.  Celem zajęć było  inspirowanie dzieci do zabaw opartych na znanych bajkach i baśniach i utrwalenie ich treści. Słoneczka słuchały bajki  czytane przez nauczyciela, oglądaliśmy wspólnie „Śnieżkę” i „Śpiącą Królewnę” oraz tworzyliśmy własne  inscenizacje do różnych baśni. Dzieci układały puzzle i układanki oraz bawiły  się w teatr.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

„Bajki, Baśnie, Bajeczki”

Utworzono dnia 07.02.2021, 20:53