Dzień Pizzy w Słoneczkach

Utworzono dnia 16.02.2021

Dzień Pizzy na całym świecie obchodzi się 9 lutego. Dzieci z grupy Słoneczka miały możliwość  tego dnia zapoznać się  z historią pizzy, a także rozwiązywać tematyczne karty pracy, łamigłówki. Zajęcia zaczęliśmy od prezentacji, podczas której dowiedzieliśmy się, że najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej. Do przysmaku zostały użyte 3 składniki: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch.

Następnie bawiliśmy się w kucharzy, przygotowując pizzę na czas, zadaniem było odpowiednio dopasować elementy, tak żeby powstała pizza oraz graliśmy w grę planszową przedstawiającą cztery rodzaje pizzy.

Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

Dzień Pizzy w Słoneczkach

Utworzono dnia 16.02.2021, 22:23