Muzyczne zabawy w Słoneczkach

Utworzono dnia 09.02.2021

Muzyka odgrywa ważną rolę we wszechstronnym rozwoju dziecka, a wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej. Dzieci reagują na muzykę zachwytem i radością. Intuicyjnie klaszczą, tupią, pobudzają się lub uspokajają, poważnieją i mówią o niej.

Mając na uwadze rozwój dziecka organizujemy często zabawy z instrumentami. Słoneczka reagują na muzykę zachwytem i radością. Intuicyjnie klaszczą, tupią, pobudzają się i uspokajają, poważnieją i mówią o niej. Potrafią reagować ruchem na zamianę dynamiki i tempa muzyki, odtwarzać zadany rytm, interpretować ruchem treść muzyki, wygrywać rytm na instrumentach perkusyjnych, improwizować instrumentalnie i werbalnie. Rozróżniają także barwę dźwięków, rozwijają poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną i inwencję twórczą. Potrafią zagrać  i zaśpiewać gamę oraz tworzyć własne kompozycje.

Muzyka i gra na instrumentach sprawia dzieciom wielką  przyjemność.

Muzyczne zabawy w Słoneczkach

Utworzono dnia 09.02.2021, 22:55