Słoneczka zakładają warzywniak w szklarni

Utworzono dnia 04.05.2021

Szklarnia jest żywą pracownią, w której przedszkolaki mogą prowadzić badania, eksperymenty, obserwacje, a także mają zapewniony kontakt z przyrodą. Dzieci z grupy Słoneczka opiekują się w tym roku szkolnym Mini Szklarnią, gdy tylko minęły ostatnie przymrozki nasze przedszkolaki założy ogródek warzywny. Wraz z nauczycielkami dzielnie pomagały w przygotowaniu ziemi pod uprawę warzyw. Kiedy nastał odpowiedni czas siały, sadziły i podlewały warzywa. Posialiśmy rzodkiewkę i koperek, posadziliśmy wcześniej wychodowane sadzonki sałaty, pora i selera oraz cebulę na szczypiorek. Dzieci pracowały bardzo dzielnie i widać było, że praca w ogrodzie sprawia im ogromną frajdę. Każde miało swój udział w założeniu i pielęgnacji naszego warzywnika.Tworząc ogródek warzywny mamy nadzieję na to, że dzieci będą chętniej spożywać warzywa i owoce, które same uprawiają. Czy nam się to udało, zobaczymy już wkrótce.Wiemy natomiast już teraz, że wspólna praca w ogrodzie sprawia dzieciom ogromną radość z tworzenia czegoś wielkiego. Jest też okazją do nauki o życiu roślin, ich potrzebach i opiece nad nimi.

Już wkrótce pochwalimy się naszymi zbiorami….

Słoneczka zakładają warzywniak w szklarni

Utworzono dnia 04.05.2021, 17:43