"Słoneczka" z wizytą u strażaków

Utworzono dnia 14.06.2022

Dzieci z grupy „ Słoneczka”  i „ Krasnoludki” wybrały się z wizytą do

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej.

Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem oglądały z bliska wozy strażackie, nie tylko z zewnątrz, miały okazję obejrzeć je również wewnątrz. Z wielkim skupieniem słuchały panów w mundurach, którzy prezentowali dzieciom różnego rodzaju sprzęty niezbędne strażakom podczas akcji ratunkowych. Dzieci były pełne podziwu dla pedantycznego porządku panującego w strażackiej szatni. Bardzo ważnym miejscem Komendy, które dzieci odwiedziły było miejsce pracy dyżurnego, który w bardzo przystępny sposób opowiedział na czym polega jego praca, jednocześnie prezentując sprzęty komputerowe ułatwiające koordynację pracy strażaków.

Punktem kulminacyjnym spotkania były wyjące strażackie syreny i lejąca się z węża woda – każde dziecko miało okazję „gasić pożar” czyli kierować strumieniem wody z węża do celu. Radość dzieci jest nie do opisania, każde było dumne z „ugaszenia pożaru” czyli przewrócenia pachołka strumieniem wody.

Na zakończenie tego niezmiernie ciekawego i pouczającego spotkania strażacy zorganizowali dla dzieci słodki poczęstunek, natomiast dzieci w ramach podziękowania za poświęcony czas i ciekawe prezentacje obdarowały strażaków skromnymi, wykonanymi w przedszkolu bibułowymi makami.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA NIEZAPOMNIANE SPOTKANIE.

"Słoneczka" z wizytą u strażaków

Utworzono dnia 14.06.2022, 22:09