Akcja "Szkoła pamięta"

Utworzono dnia 25.10.2023

Nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „SZKOŁA PAMIĘTA”. Celem akcji jest uwrażliwianie najmłodszych ludzi na potrzebę pamięci o bohaterach, którzy związani byli z historią na naszej społeczności.

Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z postaciami historycznymi, które zapisały się na kartach historii naszego regionu np.: Jan Tęczyński, kpt. Żabicki. Pamiętaliśmy również o miejscu spoczynku żołnierzy walczących w obronie naszej ojczyzny np.:

- POMNIK POLEGŁYM NA POLU CHWAŁY;

- POMNIK W HOŁDZIE BOHATEROM WALK O WOLNĄ POLSKĘ;

- POMNIK POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH.

Zapalony znicz przy Pomniku Jana Pawła II w miejscu, które łączy ludzi był okazją do poznania postaci szczególnie nam bliskiej.  Wycieczka patriotyczna była wspaniałą okazją kształtowania więzi i przynależności do narodu polskiego.

Akcja "Szkoła pamięta"

Utworzono dnia 25.10.2023, 00:25