Utworzono dnia 21.01.2024

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Jasełka w naszym przedszkolu przedstawiła grupa 5-latków „Słoneczka”. Z przyczyn niezależnych od nas Jasełka w tym roku odbyły się w styczniu, ale za to aż trzy razy. Pierwsze przedstawienie odbyło się dla wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola, drugie dla Rodziców, a trzecie dla Babci i Dziadka z okazji ich Święta.

Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, gwiazdki, pasterzy i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała wszystkim artystom za tak wspaniały występ. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

Jasełka 2023

Utworzono dnia 21.01.2024, 21:49