Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Utworzono dnia 20.11.2023

Nasze przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych mających na celu edukację w zakresie przemocy oraz zapoznanie z fragmentami ważnych zapisów Konwencji Praw Dziecka. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, że wystarczy zaledwie 10 sekund by kogoś skrzywdzić ale też by zareagować i powstrzymać przemoc. Rozmawiały i uczyły się jak prawidłowo reagować i co można zrobić w danej sytuacji by pomóc innej osobie. Pomysłodawcą Kampanii jest genewska organizacja zajmująca się ochroną praw kobiet i dzieci- Women's World Summit Foudation. Koordynatorem Kampanii w Polsce jest Fundacja Po Drugie, której misją jest wspieranie młodzieży i młodych dorosłych (18-25 lat) zagrożonych bezdomnością, wykluczeniem społecznym lub znajdujących się w kryzysie bezdomności.

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Utworzono dnia 20.11.2023, 20:11