Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji

Utworzono dnia 07.06.2021

W dniu 2 czerwca na terenie Łęcznej  w wielu miejscach miasta  powstały punkty eventu, w których znajdują się plakaty ,ulotki, maskotki i balony. Wolontariusze  umieścili również na chodnikach Łęcznej graffiti ,,Przemoc niszczy rodzinę” oraz inne hasła. Akcja zorganizowana została przez Zespół Interdyscyplinarny w ramach MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRZECIWDZIAŁANIA AGRESJI WOBEC DZIECI, który przypada 4 czerwca oraz kampanii społecznej przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Łęcznej 2021 ,,Przemoc niszczy rodzinę” objętej patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Łęcznej i Burmistrza Łęcznej. W akcję włączyło się nasze Przedszkole. We wszystkich grupach odbyły się zajęcia na temat przemocy i agresji. Dzieci obejrzały „chore” maskotki, plakaty oraz ulotki, na których znajdują się numery telefonów oraz instytucje, do których należy się zwrócić w przypadku podejrzenia, że dziecko doświadcza przemocy. Przedszkolaki wiedzą, że poniżanie i wyzwiska, popychanie i bicie, a nawet zaniedbanie - to także forma przemocy!!!

Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji

Utworzono dnia 07.06.2021, 21:40