Próbna ewakuacja

Utworzono dnia 22.10.2021

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu w dniu zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała pani dyrektor. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.

W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki,  personel oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej. Ewakuację wizytował Starszy Specjalista - mł. bryg. mgr inż. Piotr Remisz z wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z Procedurą ewakuacji wszyscy bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi.

Próbna ewakuacja

Utworzono dnia 22.10.2021, 16:58