Przedszkolaki z wizytą w Powiatowej Komendzie Policji w Łęcznej

Utworzono dnia 28.09.2023

28 września grupa „Muchomorki”, „Krasnoludki” i „Słoneczka” odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Łęcznej. Przedszkolaki zapoznały się z codziennymi zadaniami policjantów poszczególnych wydziałów, obejrzały pomieszczenia i sprzęt wykorzystywany przez nich podczas codziennej służby. Dzieci obejrzały, radiowóz oraz mogły zobaczyć z bliska jak działają sygnały świetlne i dźwiękowe tego pojazdu. Dzieci miały okazję przymierzyć strój ochronny policjantów, jakiego używają podczas akcji.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjantowi można ufać, że zawsze mogą na niego liczyć w trudnych dla siebie sytuacjach.

Była to bardzo udana wycieczka. Ech! któż w dzieciństwie nie chciał być policjantem...? Niech więc marzenia się spełniają!

Przedszkolaki z wizytą w Powiatowej Komendzie Policji w Łęcznej

Utworzono dnia 28.09.2023, 20:21