Supermoc książek

Utworzono dnia 23.06.2023

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Łęcznej włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Tata też czyta". Organizatorami kampanii są Wydawnictwo Tatarak i Fundacja Powszechnego Czytania.

Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie panów do czytania dzieciom, przekonanie ich, że czas wolny na wspólnej lekturze to niezapomniane chwile w miłej rodzinnej atmosferze, które dostarczą najmłodszym wielu pozytywnych emocji. Dzięki temu maluchy będą się prawidłowo rozwijały.

22 czerwca 2023 roku dzieci z grupy „MUCHOMORKI” oraz „SŁONECZKA” spotkały się w Bibliotece przy ul. Bożnicznej 21 na głośnym czytaniu.

Do udziału w akcji #TataTeżCzyta zaproszony został Pan Tomasz Kwiatkowski, tata Ignasia z grupy „Muchomorki”. Pan Tomasz z wielką przyjemnością przeczytał dzieciom książkę pt. „Dzień z tatą” autorstwa K. Richardsa.

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały uroczej opowieści o zabawnym zajączku i jego tacie, a następnie odpowiadały na pytania bibliotekarki – Pani Basi.

Wybór książki do czytania nie był przypadkowy, bowiem jutro obchodzimy Dzień Taty. Podczas spotkania był czas na słuchanie piosenek o tacie oraz na wspólne rozmowy. Na zakończenie dzieci otrzymały zakładki z logo akcji oraz słodką niespodziankę. Miłym akcentem spotkania było wspólne wyjście na pyszne lody.

Tato! Wujku! Dziadku! Bracie! Czytajcie dzieciom, bo książki mają supermoc, a czytanie wzmacnia!

Supermoc książek

Utworzono dnia 23.06.2023, 00:40