Piękna Nasza Polska Cała

Piękna nasza Polska cała, dobra i skromna – jak każda Mama. Wszystkich nas płaszczem otuliła, pszenicznym chlebem nakarmiła. W sercach Polaków pozostań na zawsze. Bądź ostoją, schronieniem i tarczą. I duży, i mały – niech się Tobą opiekuje! Kocham Cię, Polsko! Polsko – dziękuję!

Nasze Przedszkole bierze, po raz kolejny, udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA!

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski.

Działania projektowe to też okazja, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski i Kresów.

Autorką projektu jest Ludmiła Fabiszewska, nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim.

Koordynatorem w przedszkolu jest: mgr Agnieszka Dubaj

REGULAMIN

1. Projekt zgodny z Podstawą Programową i drugim kierunkiem polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej przeznaczony jest dla zainteresowanych placówek oświatowych.

2. Realizacja działań projektowych zaplanowana jest w okresie od 15 września 2020 roku do 30 maja 2021 roku.

3. Aby wziąć udział w Projekcie uczestnicy zobligowani są do: zrealizowania min. 20 zadań z „Listy zadań” w trakcie trwania projektu (zadania zaznaczone na czerwono – są obowiązkowe)

4. Wybrane przez uczestników zadania można wykonać w jednej grupie (klasie), jak również podzielić zadania, angażując w ten sposób całą placówkę.

5. Relacje z podejmowanych działań projektowych koordynatorzy projektu umieszczają na Grupie Projektowej FB „Piękna Nasza Polska Cała” (realizację zadań można też umieszczać na stronie internetowej placówki, a na grupie projektowej wstawić odnośnik do strony (link)).

6. Koordynator projektu jest zobligowany do wypełnienia krótkiego FORMULARZA EWALUACYJNEGO dostępnego na grupie 10 maja 2021r. Na jego podstawie uczestnicy otrzymają Certyfikaty dla dzieci, nauczycieli i placówki. Szczególnie zaangażowane koordynatorzy i placówki otrzymają upominki.

7. Każda placówka biorąca udział w projekcie wypełnia tylko JEDEN formularz zgłoszeniowy i ewaluacyjny.

8. Działania Projektowe mogą posłużyć jako inspiracja do napisania programu własnego lub wprowadzenia w placówce innowacji pedagogicznej.

9. Udział w Projekcie jest bezpłatny.