Piękna Nasza Polska Cała - rok szkolny 2020/2021

Rok szkolny 2020/2021

Zadania do wykonania:

KRASNOLUDKI:

1. Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie ”Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego”.
  2. ”Bo najpiękniejsze są polski kwiaty” konkurs na najpiękniejszy wianek z polnych kwiatów według własnego scenariusza.
  3. „Chodź pomaluj mój świat” - plener malarski- malowanie przyrody w plenerze. Spotkanie z miejscowym artystą malarzem.
  4. „Co Babcia i Dziadek śpiewali, jak byli mali” - zorganizowanie uroczystości na ludową nutę.
  5. „Korowód patriotyczny”- zorganizowanie festiwalu tańców ludowych.

SŁONECZKA:

1. Piękna nasza Polska cała” – zorganizowanie kącika o tematyce folkowej, regionalnej lub patriotycznej  w placówce.
  2. „Poranki patriotyczne”- działania przez cały tydzień o charakterze patriotycznym, regionalnym i folkowym.
  3. „Dzień Mody Patriotycznej”
  4. „ Zorganizowanie tygodnia Legend i Baśni Polskich”- czytanie, inscenizacje legend, wystawa prac plastycznych, napisanie własnej legendy. Kwiecień z racji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich.  23 kwietnia o godzinie 12:00 Narodowe Czytanie Legend i Baśni Polskich przez nauczycieli.
  5. „A ja kocham moje miasto”- narysowanie największej laurki dla miasta, kredą na asfalcie.

MUCHOMORKI:

1. Herb naszego miasta” – praca plastyczna grupowa – format A1/A2, technika dowolna.
  2. Plakat „Każdy przedszkolak – Mały Patriota – Wielki Człowiek”- zapoznanie dzieci z Prawami Dziecka – Prawami Człowieka
  3. „Zabawy i zabawki dzieci świata” -nauka dowolnej zabawy i wykonanie wybranej zabawki.
  4. „Kocham cię, Polsko” – turniej wiedzy patriotycznej
  5. „Szlakiem historii” – zorganizowanie wycieczki, której celem będzie poznanie zabytków kultury regionalnej, dorobku historycznego, kultury, architektury i tradycji.

JAGÓDKI:

1. „Napisz kartkę Bohaterom”
  2. „Jesteśmy Polką i Polakiem”- fotobudka z regionalnym krajobrazem lub strojem ludowym.
  3. Projekcja filmowa „W starym kinie” – projekcje dawnych dobranocek
  4. „Kulinarne podróże , te małe i te duże” - smaki świata. Poznawanie i degustacja warzyw, owoców i potraw z różnych stron świata.
  5. „Sławni Polacy”- zorganizowanie tematycznych inicjatyw według pomysłu nauczycieli

SKRZATY:

1. „Apel lub inscenizacja z okazji 11 listopada”- Narodowe śpiewanie Hymnu 11:11
  2. „Piękna Niepodległa”- zasadzenie drzewa.
  3. Zabawa ludowa zapoznanie dzieci z wybraną zabawą ludową.
  4. „Czerwone korale”- warsztaty biżuterii regionalno- folkowej
  5. „Każdy przedszkolak to mały Polak” – konkurs recytatorski

„Polacy – Rodakom” – wysłanie pocztówki, książek, drobnych upominków dla dzieci do polskich szkół na Białorusi – w Grodnie, Wołkowysku i Lidzie (adresy zostaną podane we wrześniu) - wszystkie grupy.

Prosimy wszystkich Rodziców o pomoc i zaangażowanie w realizacji w/w zadań.